BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

RT Tax - lyderis mokesčių grąžinimo srityje.

Informacija užsiimantiems individualia veikla Anglijoje

rttax ● 2014-01-16

Asmenys, kurie Anglijoje vykdo individualią veiklą, turi pildyti „Self Assessment Tax Return” formą. Joje pateikiama mokesčių apskaita ir žymimi tokie duomenys: savarankiškai dirbančių asmenų gautos pajamos iš jų veiklos arba kito šaltinio, pvz., jei pajamos gaunamos nuomojant būstą. Pagal mūsų pajamų dydį apskaičiuojama ir sveikatos draudimo mokesčio suma, kurią mums reikia mokėti. Taigi, turime kruopščiai ir tiksliai deklaruoti savo pajamų dydį, nes pagal tai mums yra paskaičiuojami mažesni arba didesni mokesčiai.

Kuo tikslesnę informaciją pateiksime, tuo mažiau kils klausimų Anglijos mokesčių inspekcijos pareigūnams. Jeigu norite, kad jūsų dokumentai būtų tinkamai užpildyti ir pateikti, turėtumėte naudotis įmonės, užsiimančios mokesčių grąžinimu, paslaugomis. Jei pradėjote dirbti Anglijoje, reikia prisiregistruoti vietos mokesčių inspekcijoje (HRMC). Jei to nepadarysime, mums bus pritaikytos tam tikros sankcijos. Daugeliu atveju galima užsiregistruoti elektroniniu būdu. Po registracijos asmuo įtraukiamas į duomenų bazę, kurioje kaupiama informacija apie mūsų mokamus mokesčius, sveikatos draudimo įmokas, bei kasmet turime užpildyti deklaravimo formą ir pateikti duomenis apie savo pajamas. Deklaruoti praėjusių metų pajamas reikia kasmet iki balandžio 5 dienos ir pateikti duomenis už laikotarpį nuo praėjusių metų balandžio 6-osios. Deklaraciją galima pateikti tiek įprastu, tiek elektroniniu būdu - tai lengviausias būdas mokesčių apskaitai.

Elektroninė deklaravimo forma priimama automatiškai, ir po jos gavimo asmuo yra informuojamas žinute. Naudojant popierinę deklaravimo formą, reikia pildyti SA100 ir SA101 formas, o priklausomai nuo aplinkybių - ir papildomas formas. Jei individualią veiklą nutraukiate, reikia užpildyti formą ir už tuos metus, kai veikla nutrūko. Reikia nurodyti ir veiklos baigimo datą. Reikia atkreipti dėmesį ir į terminus, kad nepavėluotume pateikti savo deklaracijų. Jei siunčiame popierines formas paprastu paštu, terminas yra iki spalio 31 dienos. Jei elektroniniu būdu - iki sausio 31 dienos. Iki šio termino būtina ir sumokėti nesumokėtus mokesčius, jei tokių yra. Jeigu dokumentus pateiksite vėliau negu nurodyta, iš jūsų gali būti priskaičiuoti delspinigiai ir patirsite kitas pinigines išlaidas.

Saugokite duomenis apie savo mokesčių deklaravimą ir pajamas ne trumpiau nei 5 metus, o jei teikiate elektroniniu būdu - dar ilgiau. Anglijos mokesčių inspekcija (HRMC) rekomenduoja pateikinėti mokesčių informaciją elektroniniu būdu. Šis būdas yra saugus bei leidžia stebėti ir fiksuoti, kai informacija pasiekia mokesčių inspekciją. Elektroniniam teikimo būdui taip pat nebūdingas informacijos vėlavimas, bei nėra informacijos persiuntimo mokesčių.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Informacija užsiimantiems individualia veikla Anglijoje"

Rašyti komentarą