BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

RT Tax - lyderis mokesčių grąžinimo srityje.

Mokesčių tarifai Jungtinėje Karalystėje

rttax ● 2012-09-20

Jungtinėje Karalystėje, arba Anglijoje, yra dviejų tipų pajamų mokestis. Tai mokestis nuo algos, pensijos ir kitų išmokų, gaunamų iš valstybės, ir pajamų mokestis nuo investicijų ir santaupų.

Anglijoje galioja keturi skirtingi pajamų mokesčių tarifai - jie siekia 10, 20, 40 ir 50 procentų.

Mokesčio tarifo riba priklauso nuo gaunamų pajamų dydžio. Mokesčių tarifas yra perskaičiuojamas kas kiekvienus mokestinius metus. Už 2011/2012 fiskalinius metus, 10 proc. tarifo dydis taikomas nuo pajamų, kurios neviršija £2560. Riba, už kurią taikomas 20 proc. tarifas, yra iki £ 35.000. Jeigu atlyginimas yra nuo £ 35.001 iki £ 150.000, reikia mokėti 40 proc. tarifu, o jei pajamos viršija 150.000 £ per metus, mokesčio tarifas yra 50 proc. 10 proc. mokesčio riba taikoma tik pajamoms iš santaupų. Jei negaunate pajamų iš jokio kito šaltinio, o jums taikomas pajamų mokestis yra didesnis nei 10 proc., kreipkitės į mus. Mokestis surenkamas automatiškai, nuskaitant jį nuo pajamų (jei užsiimate individualia veikla) arba nuo darbo užmokesčio (jei esate samdomas darbuotojas). Reikia nepamiršti, kad mokestiniai metai Anglijoje trunka nuo balandžio 6 dienos iki kitų metų balandžio 5 dienos. Tačiau paskutinė diena, kai galima pateikti mokesčių deklaraciją už praeitus mokestinius metus, yra sausio 31-oji.

Daugelyje šalių nuo tam tikros mažos sumos nereikia mokėti jokio pajamų mokesčio. Pelno mokestį mokėsite tik nuo tam tikros sumos virš nustatyto lygio, bet reikia atkreipti dėmesį, kad šie tarifai yra keičiami kiekvienais fiskaliniais metais ir priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz., infliacija. Beveik kiekvienas, dirbantis Anglijoje, gali gauti kompensaciją neapmokestinamąja suma, arba Personal Allowance. 2011/2012 metų neapmokestinama suma yra £ 7475, o jei jūsų amžius 65 metai ir daugiau, ši suma yra £ 9940. Pelno mokestis skaičiuojamas tik nuo tos sumos, kuri viršija neapmokestinamąją. Anglijoje, be pajamų mokesčio, darbuotojai dar moka socialinio draudimo įmokas pagal soc. draudimo numerį, arba National Insurance Number. Taip pat, yra kiti mokesčiai už, pvz., socialinės apsaugos teises išėjus į pensiją. Įmokų dydis priklauso nuo pajamų dydžio, taip pat nuo to, ar esate samdomas darbuotojas, ar turite savo verslą. Jeigu esate įdarbintas darbuotojas, tada šios socialinio draudimo įmokos mokamos pasirinktinai, o jeigu turite savo verslą - mokamos privalomai. Šios įmokos mokamos, iki kol sueina pensijinis amžius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Mokesčių tarifai Jungtinėje Karalystėje"

Rašyti komentarą